Airalo – Yurtdışında Uygun Fiyata E-SIM Internet Kullanımı | 3 USD Kupon

1 yıldan fazla önce
2 dakikalık okuma
284 okunma
0 beğeni

Turistik gezi, iş gezisi veya diğer nedenlerle yurtdışına gittiğinizde hali hazırda kullandığınız hattınıza yurtdışı paketi almak çok pahalı olabiliyor. Ayrıca bize sunulan paketlerin kapsamı oldukça düşük oluyor ve ihtiyacımızı tam olarak karşılamıyor. İşte tam burada Airalo devreye giriyor. Airalo ile fiziksel bir SIM kartına ihtiyaç duymadan E-SIM ile uygulama üzerinden otomatik bir şekilde tanımlama yapabiliyoruz.

Airalo’yu birkaç site ve forumda gördüm. Yaklaşan yurt dışı gezim için kullandığım tarifenin paketlerine göz gezdirdim. Gereksiz pahalı ve ihtiyacımı karşılamadığı için Airalo’yu kullanmaya kara verdim. Test etmek amacıyla Avrupa içi geçerli 1 GB 7 günlük paket aldım. Norveç (Oslo), Polonya (Krakow) ve İsveç (Stockholm) ‘da gayet hızlı ve çekim kalitesi yüksek şekilde bu paketi kullanabildim.

Avrupa içi 1GB 7Gün’lük aldığım örnek paket detayı;
image

Öncelikle Airalo’yu kullanabilmek için akıllı telefonunuzun E-SIM özelliğini desteklemesi gerekiyor. E-SIM destekleyen cihazlara buraya tıklayarak bakabilirsiniz.

Örnek bölgesel E-SIM paket tarifeleri
image

Paketi ister web sayfasından veya cihazınıza kuracağınız Airalo uygulaması üzerinden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz. Paketi satın aldıktan sonra tüm işlemlere akıllı telefon üzerinden devam etmeniz gerekiyor. Çünkü E-SIM tanımlamasını sadece mobilden yapabiliyorsunuz. Tüm bu işlemler için uygulama sizi yönlendiriyor.

DİKKAT ETMENİZ GEREKEN HUSUSLAR;

  • E-SIM tanımlaması yaptıktan sonra telefon ayarlarından, yüklü olan E-SIM’ı sakın silmeyin. Sildiğiniz taktirde tekrar eklenemiyor ve aldığınız paket bir işe yaramıyor.
  • Yurt dışına çıkmadan önce Airalo’dan aldığınız E-SIM’ı telefon ayarlarından 1. SIM olarak tanımlayınız ve diğer fiziksel SIM adını pasif hale getiriniz. Bu durumda hali hazırda kullandığınız paketinizde, gereksiz paket aşımları meydana gelmemiş olur.

AİRALO İNDİRİM / DİSCOUNT

İlk siparişinize özel Airalo’da 3$’lık bir indirimle paket satın alabiliriniz. Mesela Avrupa içi en düşük paket 1 GB 7 Gün 5 dolar. İndirimle bu paket size 2 dolara gelmiş oluyor 🙂

Eğer kayıt oluşturmadıysanız aşağıdaki referans linkinden kayıt oluşturabilir veya sipariş esnasında referans kodunu girerek indirimden faydalanabilirsiniz.

© Atakan Yasin Uludağ v0.1.1